Screening rakoviny močového měchýře

Panel 15 informativních biomarkerů pro včasnou detekci rakoviny močového
měchýře u pacientů nad 55 let s rizikovými faktory a u pacientů po léčbě rakoviny močového měchýře.

Více informací zde


Nový farmakogenomický test

CE IVD certifikovaný Real-Time PCR kit pro pacienty s HCV léčené peginterferonem alfa v kombinaci s ribavirinem:

  • IL28B RealFast Assay

Kit je validován na přístrojích RotorGene, ABI 7500Fast, LightCycler 480, CFX96, Mx3005P.

Více zde


Nový farmakogenomický test

CE IVD certifikovaný Real-Time PCR kit pro pacienty léčené statiny:

  • SLCO1B1 c.521T>C RealFast Assay

Kit je validován na přístrojích RotorGene, ABI 7500Fast, LightCycler 480, CFX96, Mx3005P.

Více zde


Real-Time PCR testy na trombofilní mutace

CE IVD certifikované Real-Time PCR kity pro detekci trombofilních mutací:

  • Prothrombin 20210G>A
  • FV Leiden 1691G>A
  • PAI-1 4G/5G
  • MTHFR 677C>T
  • MTHFR 1298A>C
  • Beta Fibrinogen -455G>A
  • FXII 46C>T
  • FXIII V34L

Kity jsou validované na přístrojích RotorGene, ABI 7500Fast, LightCycler 480, CFX96, Mx3005P.

 


První Embryoscope+ v Čechách a na Slovensku

S potěšením Vám můžeme oznámit, že dne 13.3.2017 byl úspěšně instalován první Embryoscope+ v Čechách a na Slovensku. Jeho majitelem a provozovatelem je bratislavská IVF klinika Gyn-Fiv v čele s MUDr. Petrem Harbulákem, PhD. Jsme rádi, že jsme se zařadili mezi první země světa, kde tento bezkonkurenčně špičkový přístroj, který posunuje péči o embrya opět na vyšší hladinu kvality a bezpečnosti, mohou zařadit do klinické praxe. Doufáme, že pacientům bratislavského IVF centra Embryoscope+ ještě výrazněji zkrátí dobu čekání na vytouženého potomka. Zde najdete příspěvek na stránkách kliniky Gyn-Fiv Bratislava.


Nová média firmy Vitrolife – RapidVit Omni a RapidWarm Omni

Jedná se o zcela novou řadu vitrifikačních médií pro použití pro všechny vývojová stadia embryí – od oocytů po blastocysty. Byla vyvinuta za základě výzkumu a požadavků IVF laboratoří na časově efektivní, snadnou a úspěšnou vitifikaci všech stádií. Média jsou používána při fyziologické teplotě 37°C, což výrazně zkracuje dobu vitrifikace a zajišťuje optimální podmínky pro embrya. Protokol přináší minimální změny pro jednotlivá stádia embryí s cílem co nejjednodušší, organizované a bezstressové práce v laboratoři. Výsledky vitrifikace s médii Omni jsou plně srovnatelné s původními vitrifikačními médii Blast a Cleave.


NOVINKA EmbryoScope+

EmbryoScope+ je v oblasti Time-Lapse technologií absolutní novinkou pro monitoring embryí, která zavádí zcela nové standardy v této oblasti.

 

Mezi jeho přednosti patří:

– dvojnásobná kapacita než jakýkoliv jiný systém na trhu – 15 kultivačních míst po 16ti embryích při velmi malých rozměrech přístroje (55x50x60 cm),

– integrován je zcela unikátní systém identifikace pacientek pomocí jedinečného čárového kódu, který zaručuje nejlepší prevenci záměny misek,

– vnitřní konstrukce EmbryoScopu+ zaručuje maximálně stabilní kultivační podmínky díky minimálním vnitřním rozměrům inkubátoru a absolutní minimalizaci kontaktu s vnějším prostředím při manipulaci s miskami při minimální spotřebě plynů CO2 a N2.

Přístroj je certifikován CE ve třídě IIa a je plně schválen pro provoz na IVF klinikách v běžném provozu. Součástí analyzačního softwaru může být KIDScore D3/D5, což je velmi sofistikovaný algoritmus, který výrazně zvyšuje úspěšnost cyklů kvalitnějším výběrem nejlepších embryí pro transfer.

 

Více informací naleznete naleznete na tomto odkazu.


NGS screeningový IVF panel

VariFindTM IVF-CS assay je NGS kit určený pro screening 19 monogenních dědičných onemocnění.
Jak Test je založen NGS analýze na přístrojích Illumina.

Více informací zde


Cystická fibróza – NGS

Nový čistě diagnostický kit pro next generation sekvenování genu CFTR. Cena za vyšetření jednoho pacienta je srovnatelná se stávající diagnostikou cystické fibrózy. Více informací zde.